SDH Nová Ves nad Popelkou

Tatra 148, CAS 32 ( BÁBINA )

• Rok výroby : 1982
  • Posádka : 1 + 2
  • Obsah: 12667 ccm
  • Výkon motoru : 157 kW
  • Šířka : 2500
  • Délka : 8670
  • Výška : 2750
  • l/100Km: 38 L
  • Převodovka: 10 + 2
  • Nádrž na hasební látku : 6600 L
  • Barely na pěnidlo : 100 l
  • Průtok čerpadla : 3200l/min. při 0,8 MPa
  • Hmotnost : 18 530 kg

• Volací znak : HSM - 357

Zásahové vozidlo CAS - 32, T - 148 jednotka zíkala bez úplatným převodem nepotřebného majetku od HZS LK v 06.09.2006. Převedeno od HZS LK stanice Jilemnice, sebou si přivezla jméno Bábina. S vozidlem jsme prošli několik zásahů ať již v katastru Obce tak i mimo v okolních Obcích. S přibývajícími nároky na vybavení techniky věcnými prostředky na zdolávání mimořádných událostí, tak i zub času se projevil na našem vozidle. A proto se vedlo několikero jednání se zastupiteli Obce na celkové rekonstrukci vozidla. Té předcházelo jednání o výběrovém řízení, které vyhrála firma ANZA Chlumec nad Cidlinou. Prosinci 2013 bylo vozidlo odvezeno do Chlumce a přivezeno po rekonstrukci 01.duben 2014. Během několika měsíční opravy, bylo provedeno několik kontroních dní v uvedené firmě. Výsledek je vidět na fotografiích. Bylo vytvořeno mnoho úložných prostor, který originální karoserie neumožňovala. Ač jsme chtěli zachovat standartní oblí tvar vozidla. Vozidlo bylo nově olakováno barvou RAL 3000, býlí vodorovný pruh je lepený. Jsou vyhoteveny reflexní polepy boční a zadní strany tak jak to stanový vyhláška EHK č. 48.z důdovu lepší viditelnosti vozidla za zhošených povětrnostních podmínek.

Osvětlení vozidla při jízdě k zásahu: LED diodová rampa Tesla, (provoz DEN / NOC) v předu v masce osazeny 2 kusy modrý predátor. Na levé zadní straně zábleskový maják Tesla, na zadi vozidla 2 kusy modrý predátor a nad nimi 2 kusy predátoru oranžového pro označení překážky na pozemní komunikaci.

Vnější osvětlení okolí vozidla je za pomocí LED reflektorů a pásek, a i vnitřní osvětlení schrán nástupního žebříku na palubu i paluby v provedení led technologie.

Výbava a uložení zásahového materiálu:

V kabině vozidla se nacházi analogová vysílačka vozidlová MOTOROLA GM 340, vysílačky ruční 1 kus Motorola GP 340 a 2 kusy HYT TC 700. 4 kusy výstražných vest s nápisem HASIČI, chirurgické rukavice. V integrovaném držáku opěradla pro posádku 3 kusy dýchacích přístrojů AUER. Vyváděcí maska AUER a dva kusy monitoru pohybu AUER. Stavěcí světelné tyče pro řízení provozu na pozemních komunikacích.

Na palubě vozidla ze nachází sklopný osvětlovací stožár osazen 2 kusy vysocesvítivých LED reflektorů. AL bedna ve které je uloženo ženijní nářadí, nástavec na podzemní hydrant s klíčem, transportní nosítka, hadice s opletem k elektrickému čerpadlu. Přejezdové můstky, proudnice na střední pěnu, barely s pěnidlem 2 kusy, nastavovací hasičský žebřík, a otočná lafetová proudnice a 2 kusy barelů se sorbční látkou ( VAPEX ) na ropné havarie. 3 kusy sacích hadic B 75 ke kalovému čerpadlu.

V levé přední skříni je ovládání čerpadla a dva výtlaky B, nad kterým je 5 kusů zásahových hadic B a zároveň 5 kusů zásahových hadic C. Přetlakový ventil s 5 m hadicí B, vysouvací šuple s drobným občerstvením káva, čaj ,sušenka rychlovarná konvice využívaný při dlouho dobých zásazích. Dva klíče na hadicové spojky, dva přechody B - C, dvě prodlužovačky s 25 metry kabelu na 220V, elektrické kalové čerpadlo na 220 V se sací výškou až 17 m. Zakládací klín, Elektrocentrála HERON EGH 60 AVR - 3.

V levé zadní skříni je uložena taška s D 25 programem v které je uloženo 100 m hadice D 25 se spojkami, rozdělovač C-DCD, přechod C-D 2 kusy zasahové proudnice kombi D 25, hadicový vazák 2 kusy. 1 kus dýchacího přístroje AUER kompletní + 2 kusy náhradních kompozitní lahví. 2 kusy osvětlovací přenosný stativ  každý osazený světlem LED 30W. Zdravotnický batoh, 4 kusy brodících prsaček a pitná voda.

V pravé přední skříni je ovládání čerpadla a dva výtlaky B, nad kterým jsou 4 kusy zásahových hadic B a 4 kusy zásahových hadic C, proudnice na těžkou pěnu, dva kusy deflektoru C, Dva přechody B - C, dva klíče na hadicové spojky. Plnoproudá proudnice C, kombinovaná proudnice B, dva kusy kombinovaných proudnic C, přiměšovač na tuhá smáčedla, přiměšovač na pěnidlo, přetlakový ventil, rozdělovač B - CBC, přechod C - D, kombinovaná proudnice D, kombinovaná proudnice C RAMBOJET 1 s možností přímísení tuhého smáčedla, kanálový krtek C, kanálový krtek D.

V pravé zadní skříni 2 kusy hadice 10m B, klíč na nadzemní hydrant, paizer, minimax práškoví, minimax CO2, VRVN 1, pákové kleště na čepy, páčidlo, kurty, jistící lana, masky k dýchacím přístrojům AUER, deka, vytyčovací páska, kotevní a spojovací materiál, náhradní kartuše tuhého smáčedla.

Sbor dobrovolných hasičů
Nová Ves nad Popelkou 137